Aktuálne

5. 1. 2021

Počas trvania lockdownu vás povzbudzujeme dodržiavať všetky platné nariadenia. Chceli by sme vás povzbudiť do podpory Dobrej noviny kreatívnym spôsobom.

V obciach a mestách, kde sa zatvorili kostoly od Štedrého dňa a nestihli ste koledovať, skúste vyskúšať inú formu koledovania, napríklad:

Online koledovanie (vytvoriť a zverejniť video koledníckeho programu na farskej stránke, obecnej stránke, na farskom a obecnom Facebooku, Instagrame, prostredníctvom emailu, ako súčasť online streamu sv. omše, príp. cez regionálne médiá).

Koledovanie cez obecný rozhlas (nahrávka).

Rozdávanie materiálov Dobrej noviny do poštových schránok (po ceste do práce, na poštu, do obchodu).

Aktuálne môže verejnosť finančne podporiť Dobrú novinu:

Darom do stacionárnej pokladničky do 31. 1. 2021 (po dohode s vlastníkom nehnuteľnosti, zabezpečená proti odcudzeniu a otvoreniu, odporúčame priložiť materiály o Dobrej novine). Napr. v kostole (ak je otvorený na osobnú modlitbu), v obchode, na pošte a i.

Bankovým prevodom, platobnou kartou či peňažnou poukážkou. Bližšie info na www.dobranovina.sk/podporim.

Ak ste sa zapojili do koledníckej akcie, ale doteraz ste sa neprihlásili, urobte tak, prosíme, čo najskôr.

Ak máte stacionárnu pokladničku v kostole, ktorý je zatvorený a nedá sa prispievať, tak ju prosím, kvôli bezpečnosti otvorte a pošlite nám zápisnicu a príspevky. Ak sa situácia po 24. 1. zmení k lepšiemu, môžete po dohode s kňazom dať stacionárnu pokladničku s novou nálepkou ešte do 31. 1. 2021. Ďakujeme!

Po 24. 1. vás budeme informovať o aktuálnej situácii.

Pripomíname vám súťaž o NAJkolednícke rúško a NAJvtipnejší vinš. Fotky rúšok a vinše nám môžete posielať do 15. 1. 2021 na dn@erko.sk!

19. 12. 2020

Vydali sme nové vyhlásenie – Na koledu je čas vždy – koledujeme bezpečne počas lockdownu