Pre koho koledujeme v 24. ročníku?
6. decembra 2018
Zobraziť všetky články

Trojkráľový sprievod po prvýkrát v Bratislave

V mnohých hlavných mestách Európy sa na sviatok Zjavenia Pána (na Troch kráľov) usporadúva výpravný sprievod ulicami. Talianska Florencia sa môže pýšiť tradíciou, ktorá ju zdobí už celé stáročia.

 

Po roku 1989 sa podarilo obnoviť, resp. založiť tradíciu trojkráľového sprievodu aj v susedných krajinách, napr. Prahe a Varšave.

 

6. januára 2019 sa v duchu tejto vzácnej tradície uskutoční prvý trojkráľový sprievod aj ulicami Bratislavy, ktorého spoluorganizátorom bude Dobrá novina a rehoľa bratov františkánov.

 

Mudrci z ďalekých končín, ktorí budú reprezentovať príslušníkov troch generácií a troch národov, k nám zavítajú na koňoch, ba jeden príde i na ťave. Sprevádzať ich budú bubeníci, gajdoši a koledníci. Cestu im ukážu malí hviezdonosci. V uličkách a na námestiach starého mesta Bratislavy sa znova rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí.

 

Zraz bude v nedeľu 6. januára 2019 o 14.30 pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ ich budú prítomní diváci spolu so samotnými aktérmi sprievodu sprevádzať na ceste za hviezdou, na ktorej ich bude čakať množstvo prekvapení.

 

Podrobnejšie informácie o konkrétnych možnostiach, ako sa priamo zapojiť do programu, budeme priebežne aktualizovať na tejto stránke. 

 

 

Plagát Trojkráľového sprievodu

 

Plagát

Plagát na stiahnutie – link (JPG, 1,5 MB)

 

 

Mapa plánovanej trasy

 

A – začiatok sprievodu, B – koniec sprievodu

Aktualizované: 7.12.2018