Uganda

Podpora mladých matiek
Caritas Tororo pokračuje v odborných kurzoch šitia a kaderníctva v Arcidiecéze Tororo. 82 matiek úspešne ukončilo výučbu a zakladá si svoje podnikanie. V nasledujúcich mesiacoch zasadne do pomyselných školských lavíc 30 matiek z Nyangole. V okolitých 12 farnostiach preskúmame potreby v oblasti odborného vzdelávania, aby sme mohli ponúknuť hodnotné kurzy s možnosťou dobrého uplatnenia sa na trhu práce. Príspevok Dobrej noviny na obdobie júl 2020 – jún 2021 je vo výške 22 300 EUR.

Neurochirurgické operácie detí
V Detskej nemocnici CURE v Mbale minulý rok postúpilo operáciu 53 dospelých a 1 395 detí. Ročný príspevok Dobrej noviny v sume 50-tisíc EUR pokryje nevyhnutné náklady 267 rodín, ktoré by si operáciu svojho dieťaťa nemohli dovoliť.

Podpora podnikania farských skupín
Spoločne s Caritas Tororo podporuje Dobrá novina podnikateľské iniciatívy 63 farských skupín grantami vo výške 570 až 860 EUR. 537 mužov a 1 152 žien sa venuje pestovaniu arašidov, spracovaniu medu, poskytovaniu cateringových služieb a výrobe a predaju umeleckých výrobkov. Príspevok Dobrej noviny na obdobie júl 2020 – jún 2021 je vo výške 15-tisíc EUR.

Centrum pre deti s postihnutím v Nkokonjeru
Rehoľa malých sestier sv. Františka sa stará o 80 detí priamo v centre, ďalších 260 navštevuje priamo v komunite. Sociálni pracovníci a terapeuti pracujú nielen s deťmi, ale aj ich rodičmi. Každý mesiac prichádzajú do centra lekári – špecialisti, ktorí vyšetria choré deti priamo v komunite a ušetria rodičom cestovné náklady. V spolupráci s miestnymi autoritami vzdelávajú komunitu a búrajú predsudky o epilepsii, anémii a ďalších chorobách, ktoré trápia ich deti. Príspevok Dobrej noviny na obdobie júl 2020 – jún 2021 je vo výške 28 783 EUR.

Už viac ako 25 rokov pôsobí Dobrá novina v krajinách subsaharskej Afriky, najmä vo východnej Afrike. Budeme veľmi radi, ak sa nás rozhodnete podporiť.

CHCEM VÁS PODPORIŤ