Tesne pred sviatkom "Troch kráľov” prijala skupinku koledníkov na pôde Ministerstva školstva aj ministerka Martina Lubyová. „Som presvedčená, že podobné záslužné aktivity, ktoré reálne pomáhajú zlepšovať život ľuďom v menej rozvinutých regiónoch sveta, je potrebné podporovať. O to viac, že tento rok je zbierka určená primárne pre deti, mamičky a budúce mamičky,“ uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

Dobrú novinu a jej ťažiskový projekt v súčasnom ročníku predstavil riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík. "Okrem toho, že vďaka vyzbieraným prostriedkom môžme pomôcť každoročne približne tridsiatim projektom v Keni, Ugande, Južnom Sudáne a Etiópii, Dobrá novina je dôležitá ako akcia solidarity, cez ktorú sa deti a mladí dozvedajú o živote svojich rovesníkov v afrických krajinách a môžu pre nich niečo konkrétne urobiť. Neformálne vzdelávanie spojené s konkrétnou akciou je osvedčenou formou hodnotového občianskeho vzdelávania, prostredníctvom ktorého sa stávajú zrelými členmi našej spoločnosti.”

Viac ako 25 000 dobrovoľníkov v 23. ročníku Dobrej noviny skvele reprezentovali na stretnutí s ministerkou školstva malí koledníci z Podunajských Biskupíc.

Zdroj: minedu.sk, eRko
Foto: Štefan Podolinský, 2018

Fotogaléria