Počas víkendu 11. a 12. decembra 2021 sa uskutočnia sväté omše spojené s vyslaním koledníkov Dobrej noviny. Nakoľko boli bohoslužby pre verejnosť doteraz zakázané, koledníkov požehnajú a vyšlú otcovia biskupi počas svätých omší, ktoré budú odvysielané prostredníctvom Rádia Lumen a TV LUX.

Svätá omša spojená s vyslaním koledníkov v Kežmarku, Dobrá novina 2020.

Sobota 11. decembra

V sobotu 11. decembra bude o 10:00 celebrovať svätú omšu biskup Mons. Marián Chovanec. Vyslanie koledníkov z banskobystrickej katedrály prinesie naživo Rádio Lumen (odkaz).

Nedeľa 12. decembra

Na Misijný deň detí, ktorý pripadá na tretiu adventnú nedeľu 12. decembra, bude o 10:00 celebrovať svätú omšu spojenú s vyslaním koledníkov bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Priamy prenos bude možné sledovať prostredníctvom TV LUX (odkaz).

Nitrianska diecéza

Biskup Mons. Viliam Judák vo svojom príhovore povzbudzuje kňazov, animátorov a deti, aby využili túto možnosť a zapojili sa. Ako sám hovorí, “Boh nepotrebuje len anjelov, ale aj nás ľudí dobrej vôle, aby sme zároveň preukázali pomoc tým, ktorí sú odkázaní na iných.”

Prešovská archieparchia

V Katedrála sv. Jána Krstiteľa v Prešove bude o 11:45 slúžiť svätú liturgiu arcibiskup metropolita Ján Babjak.

Rožňavská diecéza

V rovnakom čase v nedeľu o 10:00 v katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave požehná a vyšle biskup Mons. Stanislav Stolárik koledníkom Dobrej noviny v Rožňavskej diecéze. Prenos je možné sledovať cez stránku biskupského úradu (odkaz). 

Spišská diecéza

Biskup Mons. Ján Kuboš zdraví koledníkov Dobrej noviny prostredníctvom krátkeho videa:

Trnavská arcidiecéza

Arcibiskup Mons. Ján Orosch bude odslúži svätú omšu v nedeľu o 10:30 vo Farnosti Svätého Ducha v Kátlovciach (odkaz). 

Srdečne pozývame všetkých koledníkov a ich rodiny zúčastniť sa týchto svätých omší cez katolícke médiá a prijať požehnanie pre službu koledovania od našich otcov biskupov. 

Aj týmto spôsobom sa môžu všetci koledníci na Slovensku zjednotiť, pripraviť sa na prijatie Krista a na roznášanie dobrej noviny.