Od nedele 21. júna do utorka 23. júna 2015 sa v Bratislave konalo stretnutie riaditeľov členských organizácií CIDSE.

Na programe stretnutia riaditeľov bola reflexia na novú encykliku Svätého Otca Františka Laudato si a príprava strategického plánu aliancie na nasledujúcich 5 rokov. Riaditeľom rozvojových organizácií sa prihovoril aj pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko.

Stretnutie sa konalo v centre Salvator na Jakubovom námestí. V rámci programu hostia navštívili Devín, kde im otec Marián Gavenda priblížil históriu tohto miesta, najmä tú nedávnu, kedy bola v Devíne prísne strážená hranica s Rakúskom. Návštevu Devína ukončili sv. omšou v devínskom kostole.

DSC_0006

CIDSE je Medzinárodná aliancia katolíckych rozvojových organizácií. Jej členovia spájajú svoje úsilie pre odstránenie chudoby a globálnu spravodlivosť. eRko je členom CIDSE od roku 2013.

Členovia CIDSE sú: Broederlijk Delen (Belgicko), CAFOD (Anglicko a Wales), CCFD – Terre Solidaire (Francúzsko), Center of Concern (USA), Cordaid (Holandsko), Development & Peace (Kanada), Entraide et Fraternité (Belgicko), eRko (Slovensko), Fastenopfer (Švajčiarsko), FEC (Portugalsko), FOCSIV (Taliansko), Fondation Bridderlech Deelen (Luxembursko), KOO (Rakúsko), Manos Unidas (Španielsko), MISEREOR (Nemecko), SCIAF (Škótsko), Trócaire (Írsko)