Od nedele 21. júna do utorka 23. júna 2015 sa v Bratislave konalo stretnutie riaditeľov členských organizácií CIDSE.

Na programe stretnutia riaditeľov bola reflexia na novú encykliku Svätého Otca Františka Laudato si a príprava strategického plánu aliancie na nasledujúcich 5 rokov. Riaditeľom rozvojových organizácií sa prihovoril aj pomocný biskup bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko.

Stretnutie sa konalo v centre Salvator na Jakubovom námestí. V rámci programu hostia navštívili Devín, kde im otec Marián Gavenda priblížil históriu tohto miesta, najmä tú nedávnu, kedy bola v Devíne prísne strážená hranica s Rakúskom. Návštevu Devína ukončili sv. omšou v devínskom kostole.

DSC_0006

CIDSE je Medzinárodná aliancia katolíckych rozvojových organizácií. Jej členovia spájajú svoje úsilie pre odstránenie chudoby a globálnu spravodlivosť. eRko je členom CIDSE od roku 2013.

Členovia CIDSE sú: Broederlijk Delen (Belgicko), CAFOD (Anglicko a Wales), CCFD – Terre Solidaire (Francúzsko), Center of Concern (USA), Cordaid (Holandsko), Development & Peace (Kanada), Entraide et Fraternité (Belgicko), eRko (Slovensko), Fastenopfer (Švajčiarsko), FEC (Portugalsko), FOCSIV (Taliansko), Fondation Bridderlech Deelen (Luxembursko), KOO (Rakúsko), Manos Unidas (Španielsko), MISEREOR (Nemecko), SCIAF (Škótsko), Trócaire (Írsko)

 

 

 

Share
Tweet
+1
Share